Նշվել է ամենատարածված սխալը, որը մարդիկ անում են նախաճաշի ընթացքում
Սննդաբան Վանեսա Լեոնը նշել է, որ շատ մարդիկ նախաճաշի ժամանակ թույլ են տալիս մի տարածված սխալ, որը բացասաբար է անդրադառնում իրենց առողջության վրա։ Այդ մասին նա պատմել է Hola-ին տված հարցազրույցում։
Լեոնի խոսքով՝ ամեն ինչ կախված է սննդի հերթականությունից։ Օրինակ՝ շատերը մի բաժակ թարմ քամած նարնջի հյութից, ամբողջական հացահատիկից և մրգերից բաղկացած նախաճաշը առողջարար են համարում։ Սակայն նման նախաճաշը հանգեցնում է արյան մեջ գլյուկոզի մակարդակի կտրուկ տատանումների, զգուշացրել է դիետոլոգը։
Հետևաբար, բժիշկը խորհուրդ է տվել օրը սկսել ոչ թե ածխաջրերով և քաղցրավենիքով, այլ սպիտակուցով, որը պարունակվում է ձվի, խոզապուխտի և պանրի մեջ:
Այս սննդամթերքները պետք է համադրվեն մանրաթելերի հետ: Միայն դրանից հետո պետք է անցնել մրգերի և քաղցրավենիքի, քանի որ դրանցում պարունակվող շաքարը ստամոքսում հայտնվելուց հետո շատ ավելի դանդաղ կներծծվի արյան մեջ, բացատրել է Լեոնը: