Հետևաբար, ելնելով մարդասիրության սկզբունքից և կյանքի ու առողջության պահպանման իրավունքի բացարձակ բնույթից՝ Նարեկ Սամսոյանը պետք է անմիջապես տեղափոխվի մասնագիտացված
Արարատի մարզում կատաղության դեմ պատվաստանյութերի պակասուրդ կա. Ավանեսյանը խոստացավ ճշգրտել
Մայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով հունվարի 24-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն:
Պատասխանս տիրադաւների նորագոյն դաւին, Եպիսկոպոսաց ժողովի գումարման վերաբերեալ։
Համայնքային ոստիկանության Էրեբունու բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1968 թվականին ծնված Լաուրա Ոսկանյանը։
Ռուսաստանաբնակ աստղային դիմահարդար Գոհար Ավետիսյանը Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում այցելել է Հատիս լեռան գագաթ, որտեղ կառուցվում է Հիսուս Քրիստոսի՝ աշխարհում ամենաբարձր արձան-համալիրը
Օրերս համացանցում տեսանյութեր էին շրջանառվում, որոնցում վարորդները մեքենան վարում են անկանոն՝ ոչ միայն կոպտորեն խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, այլև վտանգելով իրենց և երթևեկության մյուս մասնակիցների կյանքն ու առողջությունը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Հրազդան» բժշկական կենտրոն։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.83 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.91դրամ։
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները
Սպառած էլեկտրաէներգիայի, անջատումների, Ձեր իրավունքներին կամ պարտականություններին վերաբերող, ինչպես նաև այլ հարցերի առնչությամբ կարող եք զանգահարել 1-80 և 0 8000 0 180 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարներով:
Եվս մի հանգամանք։ Աջ ու ձախ «մենք ինքնիշխան ենք» ճչացողներին կողքից մարդիկ նայում են անթաքույց
Եթէ Աստուած մեզ աննպատակ կերպով ստեղծէր՝ ան իրաւունք պիտի չունենար հաշիւ պահանջելու մեզմէ, բայց քանի որ Աստուած մեզ որոշ նպատակի մը համար ստեղծեց, «մեզմէ իւրաքանչիւրը իր անձին համար հաշիւ պիտի տայ» իրեն (Հռ 14.12)։
Ռուսական մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ 2025-ին ռուս զբոսաշրջիկների վաղ ամրագրումներում առաջատար դիրքը Թուրքիայինն է։ Տուրօպերատորների տվյալներով՝ ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների մեծ մասը նախընտրել է ուղևորությունը հենց Թուրքիա՝ օգտվելով վաղ ամրագրումների առավելություններից և համեմատաբար կայուն գներից։
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը հորդորում է հետևել էլեկտրաանվտանգության կանոններին:
Եկեղեցու կեղտոտ լվացքը հրապարակայնացնելը վնասում է Հայ Առաքելական Եկեղեցուն և օտարացնում հավատացյալներին: Հայոց Եկեղեցու և հայ ժողովրդի շահերից չի բխում, որ արքեպիսկոպոս Տերտերյանը միանա Փաշինյանի
Թուրքիայի վիճակագրական կոմիտեն (TÜİK) տվյալներ է հրապարակել 2025 թվականին օտարերկրացիների կողմից Թուրքիայում ձեռք բերված բնակարնների վերաբերյալ։
Ես գրում եմ Ձեզ իմ խորին համերաշխությունը հայտնելու համար: Չնայած սրանք սոսկ խոսքեր են, որոնք բավարար չեն և չեն կարող մրցել այն սարսափելի իրականության հետ, որում մենք ապրում ենք, դրանք կարող են գոնե արտահայտել այն
Դուք դուրս եք եկել մեր եկեղեցու դեմ, դավաճանել եք օծյալ Վեհափառին ու միացել դավադիրներին։
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը «Հայաստանը ես եմ» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Նաիրի Սարգսյանն է։
Նույն աղբյուրում հրապարակվել է նաև հեռախոսային խոսակցությունների ձայնագրություն:
Խաչատուրյանի խոսքով՝ այս համատեքստում շատ կարևոր է տարածաշրջանի երկրների միջև հաղորդակցությունների բացումը․
«Օպելը» տեղափոխվել է բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք:
Հիշեցնեմ, որ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ առկա են լուրջ առողջական խնդիրներ և հունվարի 15-ին «Արմավիր» ՔԿՀ այց
Տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ «Էլեն» ՍՊ ընկերության հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը կասեցվել է, սահմանվել է վերջնաժամկետ հայտնաբերված խախտումները վերացնելու համար։
Հարգելի՛ վարորդներ, հորդորում ենք լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով»,-ասվում է հաղորդագրությունում։
49-ամյա տղամարդը ներկայացվել է նախաքննական մարմին։
Եթե հանկարծ WhatsApp-ից SMS-ի միջոցով ստանում եք որևէ կոդ, և ձեր հավելվածը հանկարծակի դուրս է գալիս հաշվից,
2025 թ. ապրիլի 28-ին Կենտրոնական բանկը հայտարարել էր, որ ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի որոշման համաձայն՝ 2026 թ. ապրիլի 15-ից 2-րդ սերնդի թղթադրամները բնականոն մաշվածության արդյունքում դուրս կգան շրջանառությունից։