Գործնականում, հայտարարություններում ընդհանուր դիտարկելի տարբեր դրույթներով հանդերձ, ԱՄՆ փոխնախագահի այցի առանցքը հետեւյալ միտքն է, որ մեջբերում եմ Առավոտի իմ գործընկերների հրապարակած նյութից.
Ֆրանսիայի՝ Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության կրոնական հարցերով խորհրդական Ժան-Քրիստոֆ Պոսելը
Տեր Հորն արգելված է շփվել Արագածոտնի թեմի քահանաների հետ, այցելել թեմի ցանկացած եկեղեցի։
Վրաստանի Եկամուտների ծառայության հաղորդագրության համաձայն՝ փորձ է արվել անօրինական ճանապարհով Վրաստան ներմուծել 5 միլիոն եվրո արժողությամբ ավտոմեքենաներ, որոնց VIN կոդերը փոխվել են։
Հիվանդանոց են մեկնել Երևանի քրեական ոստիկանները, որտեղ պարզել են, որ բուժօգնության տեղափոխվածը Երևանի բնակիչ 41-ամյա Աշուղ Ղ․-ն է
Թող նրանց բարեխոսությամբ Հայոց Եկեղեցին մնա անսասան, հոգեւորականությունը՝ մաքուր ու քաջ, իսկ ժողովուրդը՝ հավատքով ամուր։
Ընտրությունների անցկացման միջոցառումների ամբողջական ժամանակացույցը հասանելի է ԿԸՀ կայքում:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ այն, որ ինքը և ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսը կանգնած են ՀՀ նախագահական նստավայրում՝ կողք կողքի, այդ տեսարանն արդեն ընդգծում է Հայաստան-Միացյալ Նահանգներ հարաբերությունների մակարդակը։
«Սա գեղեցիկ երկիր է։ Երկիր, որի հետ Միացյալ Նահանգների նախագահը շատ հպարտ է գործընկեր լինելու համար, Միացյալ Նահանգների նախագահը շատ հպարտ է հիանալի հարաբերություններ ունենալու համար, և ես գիտեմ, որ նախագահ Թրամփն իր լավագույն ողջույններն է հղում անձամբ Ձեզ, բայց նաև Հայաստանի ժողովրդին»,- այս մասին ՀՀ նախագահական նստավայրում հայտարարեց այցով ՀՀ ժամանած ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը։
Նորավան-Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի են՝ անվաշղթաների կիրառմամբ։
Արցախյան պատերազմների մասնակից, «ԱրԲատ» հատուկ նշանակության գումարտակի հրամանատար Հայկ Գասպարյանը զոհվել է մարտական առաջադրանք կատարելիս․ հայտնում է ТАСС-ը՝ Դոնեցկի Գորլովկա քաղաքի քաղաքապետին հղումով։
Այսօր՝ ժամը 17։00-ից մինչև 21։00-ը, Երևանի մետրոպոլիտենի «Մարշալ Բաղրամյան» կայարանում գնացքները կանգառ չեն կատարի: Այս մասին հաղորդում է Երևանի մետրոպոլիտենը:
փետրվարի 9-ին և 10-ին՝ տարբեր ժամերի, կսահմանափակվի երթևեկությունը Աբովյան փողոցում՝ Աբովյան-Թումանյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Հանրապետության հրապարակ, Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկին-Կողբացի փողոցների խաչմերուկից մինչև Սախարովի հրապարակ։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով 1 հոգի, ով 16 տարեկան է, տեղափոխվել է «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով «ՎԱԶ 21099»-ի վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն։
Երևանում փետրվարի 9-ի ցերեկը, 10-12-ին, 14-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, գիշերային ժամերին քաղաքի բարձրադիր հատվածներում ձնախառն անձրև։ Փետրվարրի 10-11-ին առավոտյան ժամերին սպասվում է նաև մառախուղ։ Փետրվարի 13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Վերին Լարսի» ճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, հայտնում է Վրաստանի ավտոճանապարհների դեպարտամենտը։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.85 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.94 դրամ։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երեք մարտական հաշվարկ։
Թույլ չտանք պիղծ դևերին՝ ծաղրելու մեզ, քանի որ Աստված ունենք, որը մեր Փրկիչն է, իսկ դևը՝ կորուսիչը: Եթե մենք մեր սրտերի մեջ ունենանք Աստծո երկյուղը և հոգում կրենք մահվան հիշողությունը, այնժամ մեզ վրա թող սպառազինված ելնեն բոլոր դևերը, որովհետև նրանք էլ չեն կարող մեզ հասցնել և ոչ մի վնաս, այլ՝ կնմանվեն խոյերի, որոնք առանց որևէ հաջողության խոյահարում են պարիսպը: Մեր պարիսպն անխորտակելի է, քանի որ մեզ հետ է մեր Տեր Աստվածը»:
Թուրքիայի պետական «Anadolu» լրատվական գործակալությունը հրապարակել է վաղ տարիքում հանցագործության վիճակագրության վերաբերյալ տվյալներ։ Նշվում է, որ 85 մլն բնակչություն ունեցող Թուրքիայում 0-17 տարիքային խումբը կազմում է շուրջ 21 մլն 817.000 (25.5 տոկոս): Ստացվում է, որ յուրաքանչյուր չորս մարդուց մեկը երեխա է։