Վերջինը, չունենալով վարորդական իրավունքի վկայական, երեկ իր վարած «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայով Գայի պողոտայում՝ «Մեգամոլ» առևտրի կենտրոնի դիմաց, վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող Լոռու
Բոլոր պատանդները պետք է անմիջապես ազատ արձակվեն։
Կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին
Արցախի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ իսկական խաղաղության մասին կարելի է խոսել միայն արցախցիների անհատական ու հավաքական բոլոր իրավունքները, ներառյալ պատանդների հայրենիք վերադարձը ապահովելու ճանապարհով։
Մի շարք աղբյուրներ գրում են, որ ԱՄՆ Կոնգրեսում, արտահանման թույլտվությունների մակարդակում առաջացել են արգելակներ KAAN-ի համար նախատեսված շարժիչների հարցում, ինչը կարող է ազդել ժամանակացույցի վրա։
Այս որոշումը ոչ միայն իրավական, այլև խորապես անմարդկային և քաղաքական հաշվեհարդարի ակտ է, որը հակասում է արդար դատաքննության, մարդու իրավունքների և միջազգային իրավունքի հիմնարար սկզբունքներին։
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը 2 պայմանագրերով ընդհանուր առմամբ 1 միլիարդ 014 382 000 դրամ դրամաշնորհ է հատկացրել իր հոգեզավակ «Տեղեկատվական անվտանգության և կրիպտոգրաֆիայի ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին, որի 1 տարին դեռ չի բոլորել։ Այն նախորդ տարվա հունիսից է գործում մայրաքաղաքի Հակոբ Հակոբյան 3 հասցեում։ Պայմանագրերը կնքվել են փետրվարի 4-ին։
Քննարկումների առանցքում էին արտագաղթը, գյուղոլորտի զարգացումը, ընտանիքների կայացումը, թոշակառուների խնդիրները և երիտասարդների դերը երկրի զարգացման գործընթացում։ Այսպիսի մտածող, ակտիվ ու պատասխանատու
Միեւնույն ժամանակ վերստին նշեմ իմ տեսակետը Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակի հարցում: Այդ հարցում արտաքին բաղադրիչի մեծ նշանակությունը մատնացույց եմ արել միշտ, եւ այդ թվում հատկապես մերձավորարեւելյան շահերի բախման համատեքստում, որտեղ Հայ Առաքելական եկեղեցին խորը արմատ եւ իրավունքներ ունեցող խաղացող է»:
Ադրբեջանը վերջին շրջանում հսկայական ներդրումներ է անում արևային և հողմային էներգետիկայի մեջ (հատկապես Կասպից ծովի և Լեռնային Ղարաբաղի ու հարակից տարածքների պոտենցիալի հաշվին): Տվյալների կենտրոնները սնուցելով «կանաչ» էներգիայով՝ BlackRock-ը ստանում է իդեալական «մաքուր» ներդրումային պորտֆել։
Բաքվի դատավճիռը չէր հրապարակվել դեռ, երբ այսօր առավոտյան Ազգային ժողովի դիմաց մեր հայրենակիցները բողոքի հանրահավաքի էին՝ ընդդեմ քաղաքական
Վթարի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Տարածքով, բնակչությամբ փոքր երկիր ենք, իսկ ամենավատը, որ տնտեսական ցոււցանիշներով շատ թույլ ենք, բայց պարզվում է՝ գիտությունը կապ չունի չափերի հետ, և շատ դեպքերում Հայաստանը կարևոր տեղ է զբաղեցնում։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը՝ ընդգծելով, որ աշխարհում 200 պետությունից ընդամենը 73 երկիր ունի աստղադիտարան, և այստեղ արդեն ինչ-որ առավելություն ենք ստանում։
IDIQ պայմանագիրը պետական գնումների ճկուն մեխանիզմ է, որը թույլ է տալիս պետական կառույցին նախապես ձևավորել վստահելի մատակարարների ցանկ և հետագայում՝ ըստ կարիքների, մրցույթ կազմակերպել առանձին
Հայտնաբերվեց մեթամֆետամինի նմանվող զանգվածով մեկ փաթեթ՝ 2 կիլոգրամ 29 գրամ քաշով։ Իսկ նրա վարած մեքենայի խուզարկությամբ հայտնաբերվեց նույնանման զանգվածով երկու փաթեթ՝ ընդհանուր մոտ 415 գրամ քաշով։
Ինչպես հայտնի է, անցակետ տանող ճանապարհը բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար փակվել էր փետրվարի 2-ին։
Ռուսաստանաբնակ հայերը բացահայտորեն իրերն իրենց անուններով են կոչում՝ դավաճանը պետք է հեռանա։ Հայկական
Շապիկին նաև գրված է եղել «Հայաստան՝ հավատքի և հիշողության երկիր»։
Երևանի բնակիչ 37-ամյա տղամարդը կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել է նախաքննական մարմին: