Հունվարի 31-ին՝ ժամը 10:05-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։
Հունվարի 31-ին, ժամը 00։56-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի և Փափազյան փողոցի խաչմերուկում տեղի է ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 378 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 380 դրամ:
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հունվարի 31-ին, փետրվարի 1-4-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի, լեռնային շրջաններում ձյան տեսքով, լեռնային առանձին շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Տեղեկությունը հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը։
2025-ին հավաքել են շուրջ 7 միլիարդ դոլար հարկեր և պետական տուրքեր: Ի՞նչ են արել այս գումարները:
Պայքարը տարվում է ոչ միայն ջրում և ափամերձ տարածքներում, այլև ավտոճանապարհներին, որոնցով վաճառքի համար տեղափոխում են ապօրինի որսը։
Եվ հիմա հարցը՝ ո՞ւմ կամ ո՞ր երկրին է ձեռնտու հայկական Եկեղեցու հետապնդումը։ Ի՞նչի են ի վերջո ցանկանում հասնել իշխանությունները։
Կար-չկար մի բարի ու կարեկից մարդ: Նա երջանիկ ապրում էր, գոհ էր ամեն ինչից և սիրում էր կյանքը: Նա բոլորին օգնում էր, կարեկցում, ներում, աղոթում՝ առանց որևէ ակնկալիքի: Սակայն մի օր դիմեց Աստծուն. «Տե՛ր, ախր ես այնքան լավն եմ, այնքան բարիք եմ գործել, բայց փոխարենը ոչինչ չեմ ստացել: Ո՛չ փող ունեմ, ո՛չ լավ աշխատանք, ո՛չ ընտանիք, ո՛չ փառք ու իշխանություն»:
Թուրքիայի ընտանիքի և սոցիալական ծառայությունների նախարարությունը պատրաստել է օրենսդրական նախագիծ, որը նախատեսում է սոցիալական մեդիայի օգտագործման արգելք մինչև 15 տարեկանների համար, իսկ 15 տարեկանից բարձր քաղաքացիների համար՝ պարտադիր ծնողական վերահսկողություն։
Ու սա ոչ թե ապաշնորհության կամ սխալ քաղաքականության, այլ ուղղակի դիտավորության հետևանք է
Ձեր տատիկն ասում էր․ «Աստված օգնում է նրանց, ովքեր օգնում են իրենք իրենց»։
Գեղեցկության համար լավագույն մեղրը թիակ վերցնելն ու
Կուրսկի մարզի 43-ամյա բնակչուհի Սվետլանա Տոլկաչովան ձերբակալվել է դավաճանության մեղադրանքով (Ռուսաստանի Դաշնության Քրեական օրենսգրքի 275-րդ հոդված)՝ Թբիլիսիում կամավոր մարտիկի հետ նամակագրության համար։
Նա սկսել է իր կարիերան կանադական «Second City Television» սքեթչ – շոուում, որի համար ստացել է իր առաջին «Էմմի» մրցանակը, լայն ճանաչում է ձեռք բերել «Բիթլջուս», «Ժամեր անց»
Ամէն ժողովուրդ Աստուածատուր իրաւունքը ունի իր իշխանութիւնը ձեւաւորելու նոյնիսկ փողոցում, անտառում եւ իր գլխից հեռացնելու «խաղաղութիւն» ՍՏԻՆ տակ,
Տարիներ առաջ Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ Կաթողիկոսի օրհնությամբ Սուրբ Սարգիս զորավարի տոնը հռչակվել է Երիտասարդների օրհնության օր։
Ucom-ը ներկայացնում է իր դիրքորոշումը՝ ի պատասխան վճարումների ընդունման գործընթացի վերաբերյալ վերջին շրջանում հնչող մեկնաբանություններին և հարցադրումներին։
Երևանում հունվարի 31-ին կեսօրից հետո, փետրվարի 1-4-ին սպասվում են տեղումներ՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Հունվարի 31-ին գիշերը և առավոտյան սպասվում է մառախուղ։
Թող Տեր Հիսուս Քրիստոս զորացնի հայոց բանակում ծառայած բոլոր մեր գնդերեց հոգևորականներին, ովքեր առաջնորդվեցին Սուրբգրային սկզբունքով
Դժվար է պատկերացնել, որ իրավաբանական կրթություն ունեցող որևէ անձ կարողանա փաստարկել, թե նշված գործողությունները Սահմանադրության 17-րդ հոդվածի ուղղակի խախտում չեն
Պատժի կրումից խուսափելու համար հետախուզվողը տեղափոխվեց քրեակատարողական հիմնարկ
Արթիկի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղում։
Կատարվում է նախաքննություն։
Երբ պետությունը զինվորից խլում է հոգևոր հենարանը, իսկ բանակը դարձնում է գաղափարական փորձադաշտ, դա ոչ թե բարեփոխում է, այլ՝ քաղաքակրթական ընտրություն։
Այս մասին գրել է Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը և հրապարակել է հրամանը.
Սննդի անվտանգության տեսչական մարմնի վերահսկողության ոլորտներն են սննդամթերքի անվտանգությունը, անասնաբուժությունը, բուսասանիտարիան և սահմանային վերահսկողությունը:
Անցյալ տարվա նոյեմբերին Արա Զոհրաբյանը հայտնել էր, որ քննչական մարմինը 68-ամյա Գևորգ Ներսիսյանին և որդուն՝ Համբարձում Ներսիսյանին, կալանավորման նպատակով դատարան տանելու համար ձերբակալելու որոշում է կայացրել։
Կարգալոյծը եկեղեցականօրէն մեռեալ է, իսկ մեռելոց յարութիւնն իմ կարողութենէն վեր է» (Տ․ Տ․ Մկրտիչ Ա Խրիմյան)
Հունվարի 28-ին՝ Հայոց բանակի օրը, Երևանի 147 հիմնական դպրոցի բակում բացվեց 2016 թվականի ապրիլյան քառօրյա պատերազմում նահատակված, Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի բրոնզաձույլ արձանը։