Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին այսօր Հայոց բանակում ունի հոգևոր ծառայություն, որը տարեցտարի զարգացում է ապրում: Դեռևս 1997թ.-ից երջանկահիշատակ Գարեգին Ա կաթողիկոսը Հայաստանի զինված ուժերում նշանակեց հոգևոր ծառայություն: Ինչպես նախկինում, այնպես էլ այսօր հայրենասեր և կրոնասեր հայ հոգևորականները մշտապես զորավիգ են մեր զինվորներին և իրենց մաղթանքներով ու օրհնությամբ խրախուսում են Հայոց բանակին:
Դեպքի առթիվ ձեռնարկվել են համապատասխան միջոցառումներ։
Կարող ենք միայն երեւակայել, թե ինչեր է թաքուն խոսել Արարատը Բրյուսելում, եթե նրա նույնիսկ բաց ելույթներն են խտացված զավեշտ։
Էջմիածին քաղաքի 64-ամյա բնակիչը ձերբակալվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին։
Սակայն վստահեցնում եմ՝ իմ Հարություն առած Տիրոջ օգնությամբ Հայաստանը` իմ երկիրը կազատագրվի, ՃՇՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆԸ և ԱՐԴԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ կհաղթանակեն։
Պարզվում է նաև, թե ով է վարել «Lexus»-ը։ Վիրավոր Ա․ Երեմյանը աշխատում է Գորիսի մանկապատանեկան մարզադպրոցում որպես մարզիչ։
Սա մարդասիրություն չէ, սա արդարություն չէ: Կալանքը չի կարող հանդիսանալ պատիժ, իսկ դրա վերացման բոլոր հնարավորությունները ունեն Դատարանները:
Հաջորդ անգամ, երբ միջազգային գործընկերների հետ հանդիպման ժամանակ քննարկելիս լինեք ՀՀ կառավարության գործունեության թափանցիկության հետ կապված հարցեր, հիշեք այս մասին։
Մանիպուլյացիան չափազանց պարզունակ է, սակայն որքան պարզունակ, այնքան որոշ մարդկանց համար գրավիչ ու «հասկանալի»:
Նույնիսկ ես եմ ամաչում ձեր փոխարեն։ Գոնե Մասիս Մելքոնյանին մի մակագրեք։ Ավանի նստավայրում էլի ունեք համապատասխան դատավորներ
Երկու դեպքով էլ հայտնաբերվածը հանձնվել է Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի Գեղարքունիքի տարածքային բաժին։ Կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել են քննչական բաժին։ Հանգամանքները պարզվում են։
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի պատասխանատու, դու գո՞հ ես քո աշխատանքից:
Հազարամյակների ընթացքում հայ ժողովրդի կողմից ստեղծած պետությունների սահմանները փոփոխվել են։
Շարունակեք զգալ կյանքը, շարունակեք ժպտալ և ապրել լիարժեք կյանքով։ Ռուբեն
Փաշինյանը փոքր հարցերում խելք չունի, իսկ մեծ հարցերում՝ խիղճ:
Դեսպանության փոխանցմամբ՝ նա նաև ընդգծել է, որ Հայաստանն ու Գերմանիան կարևոր ներդրում ունեն Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու գործում՝ աջակցելով թանգարանային նոր ուղեցույցի և աուդիոգիդերի գերմաներեն տարբերակների ստեղծմանը:
Կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել են նախաքննական մարմին
Արմեն Գևորգյանի ելույթն ամբողջությամբ. «Մերձավոր Արևելքը Հայաստանի համար ունի ոչ միայն աշխարհաքաղաքական, այլև խորը քաղաքակրթական չափում: Հայաստանը կապված է այս տարածաշրջանի հետ ոչ միայն աշխարհագրությամբ, այլև հարյուր հազարավոր հայերի
Վարակի տարածման առումով բարձ ռիսկային երկրներ են համարվում՝ Քամբոջան, Գանան, Ինդոնեզիան, Մադագասկարը, Ֆիլիպինները, Թայլանդը։
Նաիրիի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում խիտ մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 50-60 մետր։
Ադրբեջանական գերությունից ազատված՝ Հայաստանի և Լիբանանի քաղաքացի Վիգեն Էուլջեքչյանի առողջական վիճակը վերջին օրերին վատթարացել է, նա գանգատվում է այդ թվում նյարդաբանական խնդիրներից։ Այս մասին Sputnik Արմենիային հայտնեց նրա կինը՝ Լինդա Էուլջեքչյանը։
Մինուս 30՝ հզոր անտիցիկլոնը կպատի Արևելյան Եվրոպան, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
Հունվարի 29-ին Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն ընդունել է Վիգեն և Լինդա Էուլջեքջյաններին։
Գործադիր ու օրենսդիր իշխանության մարմիններում անհատապես միլիոնավոր, ընդհանուր առմամբ՝ միլիարդավոր դրամների հասնող պարգևավճարների շուրջ քննադատությանն իշխանության ներկայացուցիչները պատասխանում են, թե դրանք տրվել են՝ ըստ աշխատանքի արդյունավետության գնահատման: Իբրև թե՝ պարգևատրվել են միայն նրանք, ում աշխատանքը միայն պարգևատրվողներին հայտնի ինչ-որ «պիլոտային ծրագրով» համապատասխանել է ինչ-որ չափանիշների:
Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Թեոդորոս Ռուսոպուլոսին արդյունավետ համագործակցության համար և հաջողություն մաղթել իր հետագա գործունեության մեջ:
Այս պահին 11 հրշեջ-փրկարարական բրիգադները պայքարում են կրակի տարածման դեմ. կրակն ու ծուխը տեսանելի են մի քանի կիլոմետրից։ Ըստ նախնական տեղեկությունների, տուժածներ չկան։
3 տասնամյակ` մարդկանց կողքին։ Սամվել Կարապետյանի միջոցներով Կարապետյան ընտանիքն ու «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը 90-ական թվականներից սկսած միլիոնավոր դոլարներ են ներդրել Հայաստանի ուժեղացման, հայ ժողովրդի բարեկեցության համար։ Այս մասին գրում է aravot.am-ը։