31/45 ընտրատեղամասում Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է։ Նախնական հաշվարկներով ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ՝
Հայտնի են Գյումրու 31/17 ընտրատեղամասի նախնական արդյունքները
Հա՜, խմած ա, հետո, այ քեզի բան. ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը՝ ոչ ադեկվատ վիճակում
Գյումրու ընտրությունների քաղաքականացումը տեղի ունեցավ Ռուբեն Մխիթարյանի ձեռքով, նա մեծ բան արեց ընդդիմադիր պայքարի համար։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Նարեկ Մալյանը․
#ՀԻՄԱ․ ՈԻՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ ՎԱՐԴԱՆ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆԻ ՆԱԽԸՆՏՐԱԿԱՆ ՇՏԱԲԻՑ
Մարտի 30-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում ընտրական իրավախախտում կատարելու կասկածով Գյումրում ձերբակալվել է չորս քաղաքացի, որոնցից երեքը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք, սակայն մինչև 22:20 րոպեն իրավապահները թույլ չեն տվել փաստաբաններին այցելելու նրանց։ Այս մասին հայտնում է Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը։
«Ո՞վ ասաց, որ եթե Սարիկ բերենք, Նիկոլը մնա, սրանք հասնեն ռուսական բազայի դուրսբերմանը, թուրքերը չեն հարվածի Գյումրու ուղղությամբ։ Հիմա Կարսում զորավարժություններ են։ Թուրքիայի հարևան ո՞ր երկիրն է արդյոք զերծ մնացել թուրքական ագրեսիայից, եթե թուլացել է, վկան՝ Սիրիան, Իրաքը, Կիպրոսը։ Չեն գալո՞ւ, ինչո՞ւ չեն գալու, եթե դռները բացել ես։ Մենք, ի վերջո, հպարտանում ենք մեր քաղաքակրթական բազմահազարամյա նկարագրով, բայց չե՞նք կարողանում այս պարզունակ բաները տեսնել»։