Խոստումներ տալու ժամանակը չէ. գործելու ժամանակ է. Կառավարությունում եղել եմ, բայց տնտեսական քաղաքականության թելադրող չեմ եղել. Դավիթ Անանյան
Դրա նպատակը էլեմենտար պոպուլիզմն է. Անանյանը` կանխիկը վերացնելու իշխանական խոսույթի մասին
Ռազմաարդյունաբերական ծախսերը կազմելու է ՀՆԱ-ի 8 տոկոսը. Անանյան
TRIPP-ի տնտեսական ազդեցությունը մեր երկրի վրա էական չի լինելու. Քաղաքական ուժը պետք է փոխի բանակցողին և համադրի գերտերությունների շահերը. Անանյան
Գագիկ Ծառուկյանը «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնության էջում գրել է. «Հայաստանին անհրաժեշտ են տնտեսական և ենթակառուցվածքային խոշոր նախագծեր։ Դրանք կօգնեն վերակառուցել և հզորացնել Հայաստանի տնտեսական ներուժը, կմեծացնեն տնտեսական և հաղորդակցային կարողությունները, նոր թափ կհաղորդեն մեր տնտեսական զարգացմանը, էապես կմեծացնեն մեր երկրի տարածաշրջանային դերակատարումը և մեր տնտեսական ու ազգային անվտանգության աստիճանը»։
Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է 443 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 448 դրամ:
Դա մասամբ պայմանավորված է Ռուսաստանի՝ Ուկրաինայի դեմ շարունակվող պատերազմով։ Գերմանական զենքի արտադրողները իրենց եկամուտը մեծացրել են 36%-ով։
2025 թվականին գրանցվեց կանխատեսված տարեկան ՀՆԱ-ի 3․8 տոկոսին համարժեք բյուջեի պակասուրդ։
Նորմալ եմ վերաբերվում. Մեսրոպյանը` Հայաստան-Ադրբեջան էներգետիկ համակարգերը միացնելու մասին
Երբ Ատոմակայանը կառուցվում էր, ԽՍՀՄ-ում առաջինն էր. Մեսրոպյանը մոդուլային կայանների հետ զուգահեռներ է տանում և գովում մոդուլայինի առավելությունները
Մեսրոպ Մեսրոպյանը հերքո՞ւմ է Գևորգ Պապոյանին. վարկերը կապ չունեն սակագնի հետ
2025 թվականին ՀԾԿՀ-ն սպառողների կողմից ստացել է 3460 դիմում-բողոք, հանձնաժողովի կարգավորման դաշտում գործող ընկերությունները բյուջե են փոխանցել 10.3 մլրդ դրամ. Մեսրոպ Մեսրոպյան
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.87 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.94 դրամ։
Ռուբլու առքի փոխարժեք՝ 4.76 դրամ, իսկ վաճառքի փոխարժեքը՝ 5.04:
168TV-ի «Զառան հարց ունի» հաղորդաշարի հյուրն այս անգամ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, Եկատերինբուրգում Հայաստանի նախկին պատվո հյուպատոս Նարեկ Սպարտակյանն է։
Ղազախստանում ԱՄՆ դեսպան Ջուլի Ստաֆտը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը Ղազախստանը դիտարկում է Չինաստանին այլընտրանքային աղբյուր՝ հազվագյուտ մետաղների մատակարարման հարցում, հաղորդում է ТАСС-ը։
Սպասվող ընտրություններից առաջ իշխանությունները հպարտությամբ հայտարարեցին հերթական տարին բարձր աճերով փակելու մասին՝ 2025թ. տարեկան կտրվածքով արձանագրված 9.1 տոկոս տնտեսական ակտիվության աճը ներկայացնելով՝ որպես հաջողության վկայություն։ Սակայն խուսափեցին խոսել այն մասին, թե ինչ խորքային ու մտահոգիչ երևույթներ կան թաքնված այդ աճի հետևում։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ակնկալում է ունենալ մեծամասնություն Ազգային ժողովում և հասնել զարգացող, ապահով և ուժեղ Հայաստանի երազանքին։ Հայաստանում և Արցախում բազմաթիվ մեգանախագծեր իրականացրած Սամվել Կարապետյանն իր կապերով և գործարար հմտություններով կարող է բազմամիլիոնանոց կամ բազմամիլիարդանոց ներդրումներ բերել Հայաստան։ Այս մասին 168TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում նշեց Սամվել Կարապետյանի առաջնորդած նորաստեղծ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ Հայկ Ֆարմանյանը՝ ներկայացնելով նորաստեղծ կուսակցության տեսլականն ու տնտեսական ծրագիրը։
Անդրադառնալով երկկողմ առտրի ծավալներին՝ նշվել է, որ 2025-ին այն կազմել է 3.5 մլրդ դոլար և կողմերը մտադիր են առաջիկայում այն հասցնել 5 մլրդ դոլարի։
Կարճ ժամկետում պետք է մշակել և գործողության մեջ դնել Նոր տնտեսական քաղաքականությունը, որի անկյունաքարը ներդրումային, այլ ոչ թե սպառողական տնտեսությունն է։ Ակնհայտ է, որ վերջին տարիներին ներդրումները ոչ թե գալիս, այլ լայն թափով արտահոսում են երկրից։ Այդ գործընթացը պետք է կանխել, կանգնեցնել և պայմաններ ստեղծել մեծածավալ ներդրումների ներգրավման համար։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.84 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.96 դրամ։
Եթե որևէ մեկը կարծում է, թե «Զանգեզուրի միջանցքը» կարող է փոխարինել այլ միջանցքներին, ապա այդ մարդիկ կամ բավարար
Նա մասնավորապես անդրադարձել է Թուրքիայի և աֆրիկյան երկրների առևտրա-տնտեսական հարաբերություններին։ Ըստ նրա՝ աֆրիկյան երկրների հետ առևտրային հարաբերությունները վերջին տարիներին մեծ թափ են հավաքել։